Ekonomiškų automobilių nuoma – RentaCarVilnius.com

1. Stebėkite spidometrą. Važiuokite optimaliu 70-90 kilometrų greičiu. Tai, ekspertų manymu, padės sutaupyti iki 10 proc. degalų. Naudokitės pastovaus greičio palaikymo sistema, kai tik tai įmanoma.

2. Įsibėgėkite ir stabdykite tolygiai. Tai padės ne tik taupyti degalus, bet ir tausoti svarbius automobilio agregatus, pavyzdžiui, stabdžius bei padangas. Laikykitės distancijos tarp automobilių, kad galėtumėte stabdyti bei įsibėgėti tolygiai.

3. Nelaikykite įjungę variklio. Šiuolaikinių variklių nereikia pašildyti. Nepalikite automobilio įjungtu varikliu, nes tai – nereikalingas degalų švaistymas bei papildomai išmetami teršalai.

4. Pasitikrinkite padangų slėgį, jis turi būti toks, koks nurodytas automobilio charakteristikose. Tai padės sutaupyti 3-4 proc. degalų.

5. Prižiūrėkite savo automobilį. Keiskite filtrus, laikydamiesi instrukcijų. Pasirinkite degalų priedus, pagerinančius variklio darbą.

6. Nevežiokite bagažinėje nereikalingų daiktų, pasistenkite apsieiti be stogo bagažinės – ji gerokai padidina oro pasipriešinimą važiuojant, o degalų sąnaudas gali padidinti net iki 5 proc.

7. Kaip įmanoma rečiau naudokitės pašildymo bei kondicionavimo sistemomis. Tai padės sumažinti variklio apkrovą. Išjungtas kondicionierius padės sutaupyti nuo 10 iki 15 proc. degalų. Naudokitės ventiliatoriaus režimu, kai tik tai įmanoma. Automobilį stenkitės pasistatyti šešėlyje.

8. Uždarykite langus, jei važiuojate didesniu nei 80 km/val. greičiu. Atidaryti langai kenkia aerodinaminiam pasipriešinimui ir didina degalų sąnaudas.

9. Parinkite tinkamas alyvas varikliui.

10. Susiplanuokite kelionės maršrutą iš anksto. Be degalų, tai padės taupyti ir Jūsų laiką.

Straipsnis yra www.delfi.lt

Prisijungti prie šio pokalbio